суббота, 28 ноября 2015 г.

Геноцид 1932-33 р.р.

Вінниччина вшанує пам’ять жертв голодомору 1932-33 р.р



  28 листопада-День пам'яті жертв Голодоморів. Голодомори - одна з найпохмуріших глав у книзі історії України. Протягом трьох десятиліть наша країна пережила три голодомори, через які загинуло багато людей-загинули не на війні й не від хвороб, а просто від голоду.




 У пам'ять про ці страшні події у бібліотеці оформлено виставку-реквієм "Розіп'ята душа на Хресті Всевишньої печалі".Для дітей проведено огляд літератури "Пам'ять про скорботний 33-й". Пом'янемо і знайдемо в собі силу пройти за ними дорогою їхнього хресного путі. Не їм це потрібно. А нам. Все, що вони могли сказати світові, вони вже сказали. Тепер наша черга. Тож запалімо свічки пам'яті.







суббота, 21 ноября 2015 г.

Україна-це територія гідності та свободи



Відповідно до Указу Президента України щорічно 21 листопада
вся українська спільнота відзначає День Гідності і Свободи.
Це день початку двох революцій:
Помаранчевої революції  2004 року та  Революції Гідності 2013 року.
Тож віддамо у цей день шану патріотизму й мужності громадян,
які восени 2004 року та у листопаді 2013 року - лютому 2014 року постали
на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина,
національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.
 До свята у бібліотеці оформлено тематичну викладку "Від революції Гідності до гідного життя", з дитячою аудиторією відбувся урок патріотизму "Україна-це територія гідності та свободи". 

Мета цього заходу - вшанувати память борців за Свободу та Гідність України, дві події в новітній історії України, довести до учнів правдиву інформацію про європейський вибір України, виховувати в учнів почуття патріотизму, повагу до демократичних цінностей.

суббота, 7 ноября 2015 г.

Буду я навчатись мови золотої




9 листопада день української писемності та мови

Це свято було встановлене указом президента України Леоніда Кучми в 1997 році і відзначається щороку на честь українського літописця преподобного Нестора - послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.
Кожна людина, яка поважає себе, країну, мову, не буде калічити своєї мови, бо вихована людина говорить грамотно і красиво, навіть про найбуденніші речі, бо мова не ділиться на святкову і буденну.
А чи завжди люди вмiли розмовляти? Чи спiлкувалися вони між собою за допомогою мови?
Згадати історію виникнення писемності, відчути красу рідної української мови, мали змогу присутні на годині мовознавства 
" Буду я навчатись мови золотої". 

четверг, 5 ноября 2015 г.

Енциклопедист козаччини









6 листопада 2015 року виповниться 160 років від дня народження Дмитра Івановича Яворницького (1855-1940) — українського історика, археолога, етнографа, фольклориста, письменника, лексикографа, провідного дослідника історії українського козацтва. 
     Яворницький був не лише видатним істориком козаччини. Це був один із головних                    конструкторів новочасного українського козацького міфу. Цьому прислужилася і його «Історія запорізьких козаків», і альбом «Із української старовини», і багато інших його публікацій, зрештою, й організований ним музей у Дніпропетровську, де значну частину становлять козацькі артефакти. Так, Яворницький ідеалізував козаччину. Але робив це щиро. Він жив нею. За це зазнавав нагінок як за часів царської Росії, так і в часи радянські. Та вчений ніколи не зраджував свого захоплення. І вже за це заслуговує на пошану. Про це і  інше йшлося на інформаційному огляді "Яворницький-дослідник історії Запорізького козацтва", який пройшов до цієї дати у бібліотеці  для широкого кола користувачів.