суббота, 30 января 2016 г.



      В Добропільському районі,з 1 по 31 січня 2016 року,тривала благодійна акція "Подаруй книгу сільській бібліотеці". Користувачі Завидокудашевської сільської бібліотеки також приєдналися до участі у цій акції. Щиро вдячні читачам,які подарували нашій бібліотеці свої книги,-це Шматько О.В.,Мостовенко А.А.,родина Масловських Г.Л. і А.М.,Щербак Р.М.,Єрмоленко І.І.,Шматько Н.В.


пятница, 29 января 2016 г.

Крути-символ національного героїзму




      29січня чергова роковина памяті Героїв Крут.
98 років тому молоді захисники Української Народної Республіки власною кров’ю  вписали нову героїчну сторінку  в історію українського визвольного руху.
    Вдумаймося у те що відбулося того далекого січневого дня. Молоді хлопці, майже діти свідомо пішли на смерть з однією метою, захистити столицю своєї Вітчизни. Своїм життям пожертвували для того щоб інші люди могли жити.
       Наш обовязок-повернути із забуття імена тих героїв,що залишаються досі невідомими, донести до свідомості кожного українця велич подвигу героїв Крут.
      



 У бібліотеці була представлена книжкова виставка під назвою "Крути-символ національного героїзму".Проведено годину пам’яті «На Аскольдовій могилі-України цвіт».

Мета цього заходу зміцнити патріотичні почуття дітей, вселити дух лицарства, гідність і самоповагу, будити прагнення до самореалізації у добрих справах. 

четверг, 21 января 2016 г.

Живи та міцній, Українська Державо!

                                      

  День Соборності України – свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві.
   Ним стверджувалось об'єднання двох тодішніх держав, що постали на уламках Російської і Австро-Угорської імперій в єдину соборну Українську державу, яка відтоді ставала гарантом загальнонаціональних інтересів українців. Століттями розірваний український народ визволився з неволі і возз'єднався на своїй землі в єдиній Українській державі..




До цього свята,у бібліотеці представлено виставку-панораму «З глибин віків до сьогодення».З дітьми 5-6 класів проведено інформаційний огляд «У світлі Соборності й Майданів»,на якому висвітлювались  події минулого, які залишило нам у спадок ХХ століття. Які,віддаляючись,не втрачають своєї значущості. До таких подій належить 22 січня 1919 року - день ухвали Акту Злуки . Цій даті судилося навічно вкарбуватися в історію України величним національним святом - Днем Соборності. Так, спираючись на заповітні мрії і широке волевиявлення обох частин українства, враховуючи об'єктивні історичні, політичні, духовні, правові аспекти цього тривалого й болісного процесу, постала єдина соборна Українська держава.

пятница, 15 января 2016 г.

Віночок зимових свят

              Серед українського селянства аж до початку XX ст. зберігалися новорічні традиції змішаного язичницько-християнського походження. Так, новорічні свята вважалися чарівним часом, коли пробуджувалася й ставала небезпечною всіляка нечиста сила. Вірили, що на святках присутні душі померлих родичів, яких також боялися і намагалися умилостивити.Побутувало уявлення про те, що у новорічну ніч відкривається небо і в Бога можна попросити що завгодно.  Дуже довго жила віра в те, що характер новорічного свята впливає на долю всього року. На цьому грунті сформувалися звичаї, обряди, заборони та обмеження.



           Традиційна новорічна обрядовість українців — це ціла низка зимових свят, серед яких виділяється період дванадцятидення з кульмінаційними точками 7 січня - Різдво, 14 січня - Новий рік і 19 січня - Хрещення. Навколо цих дат церковного та громадянського календаря протягом віків склався надзвичайно багатий комплекс звичаїв. Останній день старого і перший день нового року українці відзначали як свята Меланки (Маланки) і Василя.



           До новорічних свят у бібліотеці було оформлено тематичну виставку «Віночок зимових свят», до Різдва було проведено годину народних традицій з дитячою аудиторією «З Різдвом Христовим,Україно».
Останній день старого і перший день нового року українці відзначали як свята Меланки (Маланки) і Василя.

Святковий вертеп, з учасників сімейного клубу «Гармонія» ходив вулицями села Завидо-Кудашеве з піснями,славили господарів, бажали їм здоров'я й достатку, за що отримували винагороду. Щедрування супроводжувалось магічними діями, пантомімою, обрядовими іграми з масками. Обрядових новорічних пісень — щедрівок  співали окремо господарю, господині, хлопцю, дівчині, усій родині, були щедрівки дитячі, жартівливі, пародійні.