суббота, 27 февраля 2016 г.

Ти себе Українкою звала...




   25 лютого виповнюється 145 років з дня народження талановитої поетеси, геніальної доньки українського народу – Лесі Українки.




   Вона була неперевершеним поетом-борцем, ніжною, але, водночас, сильною духом, пройнятою прометеївським вогнем любові до людей. Адже недаремно Лесю Українку називають ще й дочкою Прометея, бо саме вона перейняла від Тараса Шевченка й понесла далі естафету правди, добра, людяності. Вона не терпіла бездіяльності, пасивності.






 Незважаючи на хворобу, протестувала словом проти існуючого ладу. Словом боролась за майбутнє України. Навіть псевдонім «Українка» підкреслює її кровний і духовний зв'язок з народом, єдність з ним.







   З метою вшанування пам’яті і популяризації творчості поетеси і прозаїка Лесі Українки в бібліотеці організовано виставку-персоналію «Незгасне світло поетичної зорі», де розміщено літературу, фотоматеріали про життя та діяльність автора, виставка прикрашена українськими рушниками.








 З дитячою аудиторією проведено літературну годину «Вона жива і вічно буде жити».
   Леся Українка померла, але її твори завжди житимуть у наших серцях, будитимуть нас до роботи – боротьби за кращу долю, краще майбутнє.


понедельник, 22 февраля 2016 г.

Наша мова-пісня стоголоса

   

     Міжнародний день рідної мови відзначають 21 лютого. Це відносно молоде свято - до календарів усього світу воно ввійшло тільки у 1999 році. І в Україні воно також лише почало писати свою історію.
  Мова - духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. Змалечку виховуючи в собі справжню людину, кожен із нас повинен в першу чергу створити в своїй душі світлицю, у якій зберігається найцінніший скарб - МОВА.
  До цього свята у бібліотеці було оформлено виставку-експозицію «Одна вона у нас така-уся співуча і дзвінка».


    Як море починається з річки, так українське слово – з писемності. Наше слово набирало сили на пергаментах Нестора-Літописця, шліфувалося у творах Григорія Сковороди, Івана Мазепи, поглиблювалось під пером Івана Котляревського, особливо Тараса Шевченка, удосконалювалося пізніше І. Нечуєм-Левицьким, П. Мирним, М. Коцюбинським, Л. Українкою та багатьма іншими видатними українцями.Про це йшла мова на мовознавчій подорожі «Наша мова-пісня стоголоса», яка проводилась у бібліотеці з дитячою аудиторією.
     Вітаємо всіх з міжнародним днем рідної мови. Нехай материнське слово буде для всіх нас оберегом. Щастя вам, добра, нових здобутків в ім’я України!

пятница, 19 февраля 2016 г.

Пам'ятаємо подвиг Небесної Сотні



  «Небесна Сотня» — символічна назва загиблих учасників акцій протесту на Майдані у грудні 2013 — лютому 2014 року.
День Героїв Небесної Сотні - це свято мужності українського народу, це день свободи та рівноправ'я, день боротьби за краще майбутнє!

.  Ще довго-довго з покоління в покоління будуть передавати батьки синам і дочкам, а ті своїм дітям спогади про тих, хто залишив життя земне у 2013-2014 рр. Ця подія сколихнула весь світ, не залишила байдужою жодної душі.





  До цього дня в бібліотеці була представлена тематична викладка «Майдан-шлях до свободи». Аби вшанувати пам’ять героїв Небесної сотні, прищеплювати любов до Батьківщини, виховати патріотичну свідомість і розвивати бажання стати гідними громадянами України, з дітьми 3-6 класів пройшов урок шанування «Пам’ятаємо подвиг Небесної Сотні» з переглядом фільма «Хоробрі серця». А  запалення свічки пам’яті стало даниною тим, хто навічно пішов   від нас, хто заради торжества справедливості жертвував собою. Вони повинні жити в нашій пам’яті!

понедельник, 15 февраля 2016 г.

Чорне крило Афгану

                     

    15 лютого - це день пам'яті, данина поваги мужності поколінню, яке назавжди залишиться в пам'яті нащадків. У цей день ми вшановуємо подвиг наших земляків, які до кінця і з честю виконали свій військовий обов'язок на землі Афганістану.
      Сьогодні ветерани Афганістану - активна частина нашого суспільства. Більшість з тих, кого ми називаємо сьогодні «афганцями», зберігають і примножують кращі традиції бойового товариства.                  
Молоде покоління знає про цю війну лише з кінофільмів, розповідей її безпосередніх учасників.
    Жителі села Завидо-Кудашеве не забувають про односельців,які брали участь у   бойових діях в Афганістані. Ми з почуттям глибокої поваги  вітаємо  Машутіна О.В., Єрмоленко М.В.і Дяченко В.В. з нагоди 26 річниці виведення військ з Афганістану і висловлюємо їм свою подяку і вдячність за нелегкі роки, віддані службі, бажаємо здоров'я, сімейного благополуччя та довгих років життя під мирним небом України.

    До цієї дати у бібліотеці оформлено тематичну виставку «Чорне крило Афгану» і проведено годину мужності «Ваш подвиг слугуватиме нащадкам!» з дітьми 3-6 класів.