суббота, 30 апреля 2016 г.

Розквіта Великдень яблуневим цвітом




     Великдень (Воскресіння Господнє) — одне із найбільших християнських свят. Цього року православні відзначатимуть його 1 Травня. 
     Великдень – велике християнське свято на всій Землі. Кожен народ, кожна нація відзначає це свято по-різному. Пасха – це початок чогось нового і чистого, усвідомлення того, що відбулося колись на планеті велике диво.


      Пасха для дітей – це, перш за все, знайомство з історією.  У бібліотеку-філію №6 на Великодню гостину “Розквіта Великдень яблуневим цвітом” завітали діти  4-6 класів.   Під час заходу діти дізналися про  специфіку святкування Великодня у різних регіонах України , особливості розписування писанок і крашанок, значення символів і кольорів, які традиційно використовуються при їх створенні. Також вони переглянули відеоматеріали про сучасні способи виготовлення великодніх прикрас та ознайомились з літературою, представленою на  виставці-панорамі «В Україні дзвони дзвонять-це у нас Великий день».





      Великдень-це свято родинне, тому всі обов’язково мусять зібратися за великоднім столом, тоді родина буде триматися купи протягом року.Нехай Пасхальне Свято стане для кожного початком нового життя — кращого і добрішого. Христос Воскрес! Воістину воскрес! 


суббота, 23 апреля 2016 г.

Чорнобиль-довгий слід трагедії

   


         30-й чорнобильський квітень
    
          26 квітня — чорна дата України


                       
                                       
       Як і нинішнього, того квітневого дня 30 років тому смарагдовими бруньками на деревах, соковитою зеленню трав і квітів, радісним і веселим щебетанням птахів в Україну прийшла справжня весна-красуня. В українців жевріли нові надії і сподівання — невдовзі тепле літо, приємні дозвілля, відпочинок. і раптом…
      Чорнобиль воістину раз і назавжди розділив наше життя і життя цілого людства на «до» і «після».  
       На квітучий українській землі з’явились пусті міста і села, мертвий ліс, в який не можна ходити, сади з яблуками, насиченими радіоактивною отрутою, вода, яку не можна пити, і навіть повітря, яким дихаємо, стало ворогом.
       Ніхто не здогадувався, що ця весна назавжди чорними літерами буде вписана в історію людства, що про невелике українське місто Чорнобиль дізнається весь світ.
     

  До 30-ї річниці катастрофи на ЧАЕС  у бібліотеці для широкого кола відвідувачів відбувся перегляд документального  фільму «Таємниці Чорнобиля».
  

       Чорнобиль – це вже історія України, тому дітей треба навчати вболівати за минуле своєї держави, протистояти несправедливості, насильству та руйнуванню навколишнього світу.



    

   На годині-реквієм «Чорнобиль-наша печаль і скорбота», яку організувала бібліотека спільно із сільським клубом для дітей середнього шкільного віку, діти мали змогу  розширити знання про Чорнобильську трагедію і зрозуміти , що чужої біди немає.
   









     Ці заходи мали на меті виховання любові до рідного краю і природи, а також людяності, доброти та згуртованості.


среда, 20 апреля 2016 г.

Біль і крик душі під знаком Чорнобиля



                                                          Наша доля, наше горе,
                                                          Біль пекучий — чорний біль.
                                                          Сліз велике чорне море!
                                                          Чорнобиль!
.    Чорнобиль – чорний біль нашої землі. І скільки б не минуло років, все одно це слово полум’янітиме чорним вогнищем скорботи.
      У ніч з 25 на 26 квітня 1986 року сталася одна з найстрашніших трагедій в історії людства загалом і України зокрема, — вибух на Чорнобильській атомній станції, після якого її четвертий енергоблок перетворився на суцільну руїну. Жахлива аварія призвела до радіоактивного опромінення величезної кількості людей, до забруднення води й навколишнього середовища. На території України утворилася так звана 30-кілометрова «зона відчуження», з якої терміново було переселено людей для врятування їхнього життя.


    

  До 30-х роковин Чорнобильської трагедії у бібліотеці оформлено виставку-застереження «Пропусти Чорнобиль крізь серце» з метою  донести до молодого покоління ідею, що треба не забувати про помилки минулого та робити з них висновки, аби такі трагедії не повторилися знову.


















вторник, 12 апреля 2016 г.

Зоряними трасами



  12 квітня все людство відзначає Всесвітній день авіації та космонавтики. Це свято з'явилось на честь першого польоту людини у космос і тим самим воно підкреслює нестримну жагу людського роду до пізнання нових знань.
    В цей день, 55 років тому, 12 квітня 1961 року громадянин СССР старший лейтенант Юрій Олексійович Гагарін на космічному кораблі "Восток" вперше в світі здійснив орбітальный політ навколо Землі, відкривши епоху пілотуємих космічних польотів. Він здійснив один виток довкола земної кулі, який тривав 108 хвилин.             Україна і космос - нероздільні. Зв'язок цей міцно встановився на зорі Ери польотів людини спочатку на літаку, а потім і на космічному кораблі, яка відкрила для людства принципово нові можливості у подоланні відстані та швидкості руху. У цей знаменний день варто пам'ятати, що можливості нашого пізнання не обмежені, і за наявності наполегливої праці та терпіння ми можемо здолати будь-які перешкоди.
   Українське походження мали такі творці теорії польотів у світовому просторі, як Костянтин Ціолковський, Микола Кибальчич, Юрій Кондратюк.

               

   В бібліотеці, до свята оформлено тематичну викладку «Зоряними трасами». На інтернет-подорожі «Крізь терни- до зірок» діти мали змогу ознайомитися з історією святкування  Всесвітнього дня авіації і космонавтики й з біографією першого космонавта України – Леоніда Каденюка, переглянути фільм «Первые в космосе».
   Бажаємо Вам у цей день замислитись над своїм існуванням і від душі захотіти дізнатися про навколишній світ більше!



суббота, 9 апреля 2016 г.

Забути цього неможливо





     Щорічно 11 квітня по всьому світу проводяться різні пам’ятні акції, присвячені дню звільнення в’язнів з фашистських концтаборів. Колишні в’язні організовують зустрічі, поминають загиблих, а також покладають квіти до могил жертв, постраждалих від рук фашистів.
    Всього у фашистській Німеччині та окупованих нею країнах налічувалося більше п’ятнадцяти тисяч концтаборів.

    На території України діяли 180 таборів смерті, де було страчено 1366 тис. радянських військовополонених. «Фабрики смерті» діяли в Києві, Львові, Дніпропетровську, Харкові, Кіровограді та інших місцях.
   За всі роки Другої світової війни понад 18 мільйонів мирних громадян пройшли через табори смерті. Тим, хто залишився в живих можна тільки позаздрити – за їх відвагу, терпіння, прагнення до життя і свободи. Ось де справжній приклад для нинішнього зростаючого покоління!


    До цієї дати  для читачів різних категорій представлена календарна виставка. З дітьми проведено інтернет-годину «Забути цього неможливо», на якій діти дізнались багато нового про ті далекі страшні події і зробили висновок, що  наш обов’язок  -  пам’ятати цю страшну трагедію, шановувати пам’ять жертв фашистських концтаборів та надавати підтримку тим, хто зміг вижити попри нелюдські страждання та тортури.




    Пам’ятаючи про них, ми повинні робити все, щоб такого більше не повторилося.


суббота, 2 апреля 2016 г.

Лабіринтами дитячих творів



     Міжнаро́дний день дитя́чої кни́ги — свято, встановлене з ініціативи та за ухвалою Міжнародної ради дитячої книги. Відзначається щороку 2 квітня — в день народження великого казкаря Ганса Крістіана Андерсена. Цим підкреслюється надзвичайно важлива роль дитячої книги у формуванні духовного та інтелектуального обличчя нових поколінь Землі.
    І скрізь, у всіх країн і народів королем свята вважається Андерсен. Чарівному казкарю Андерсену належать романи, п’єси, вірші, проте в літературі він залишився перш за все як автор казок та історій, що склали 24 збірки, виданих в 1835–1872 рр. Світову славу Андерсену принесли його казки, в яких поєднується романтика і реалізм, фантазія та гумор і сатира.
    Дитячі книги вбирають в себе цілий світ; все цікаве, що буває на світі, рано чи пізно потрапляє в них. Нескінченне різнобарвне різноманіття дитячих книг буде радувати все нові і нові покоління дітвори.

 
   В рамках святкування Міжнародного дня дитячої книги сільська бібліотека  запросила дітей молодшого та середнього  шкільного віку  у літературну подорож  «Лабіринтами дитячих творів», на якій вони взяли участь у літературній вікторині «Чарівний світ казки» та переглянули казковивий вернісаж «Сучасна дитяча проза».

  В цей день ми хочемо привітати не тільки тих, хто створює дитячі книги, а й тих, для кого вони творять. Цікавих книг тобі, шановний наш читачу, яскравих і незвичайних!