суббота, 25 июня 2016 г.

Оберіг волі українського народу

  

 28 червня наша країна відзначає День Конституції. Саме 20 років тому в Україні було прийнято Основний Закон держави. Цей акт закріпив незалежність українського народу, зробив його справжнім володарем суверенітету.

   Завидокудашевська бібліотека в переддень Дня Конституції презентувала читачам тематичну виставку «Оберіг волі українського народу», на якій представлено літературу про історію Конституції України, добірку матеріалів про гетьмана України Пилипа Орлика та його першу Конституцію. Матеріали, що представлені на книжковій виставці дають повну відповідь на запитання:  якою є історія українських Конституцій, хто з відомих українців були їх авторами, коли і за яких суспільно-політичних умов було прийнято чинну Конституцію України?
   Конституція України – це не лише Закон законів, це – серце, ядро подальшого розвитку і вдосконалення суспільства. Вона увійшла в суспільне життя, як головний оберіг державності і демократії, гарант незалежності й соборності України.

    Дійсно, у віці дітей неможливо знати детально всі закони. Але основне, що їх стосується, вони повинні знати. У бібліотеці проведено вікторину «Краса і велич символів державних», в якій взяли участь діти середнього шкільного віку, вони читали вірші та розділи Конституції України.



   Доля і щастя народу та кожної людини залежить від того, якою буде Конституція, бо всі інші закони, розпорядження не повинні суперечити Конституції - Основному Закону України. Всі повинні підкорятися Конституції і сумлінно виконувати все, що вимагає Закон.

Любиш життя, цінуй здоров'я, думай про своє майбутнє !

  



  26 червня відзначається свято, що має всесвітнє значення. Це - Міжнародний день боротьби з наркоманією та незаконним обігом наркотиків. Він був заснований в 1987 році як вираз рішучості Генеральної Асамблеї ООН посилити свою діяльність і створити світове суспільство, вільне від зловживання наркотиками. Підставою для такого рішення стали рекомендації Міжнародної конференції з боротьби зі зловживанням наркотичними засобами та їх незаконним обігом, що прийняла великий план діяльності по боротьбі з наркотичною залежністю
    У 1998 році відбулася спеціальна сесія Генеральної Асамблеї ООН, яка поставила мету значно зменшити таке згубне явище у світі, як наркоманія, вже до 2008 року. Але ООН оприлюднила цифри, які свідчать, що в даний час в світі наркотики вживають більше 185 млн. чоловік. Це становить 3% всього людства і 12% людей віком від 15 до 30 років. З кожним днем наслідки наркотичної залежності стають все більш загрозливими в демографічному плані. Наркотики опановують неповнолітні та підлітки, збільшується кількість жінок, які вживають наркотичні препарати.


   Люди всього світу, що піклуються про здоров'я своєї нації, об'єднаються в боротьбі з таким жахливим явищем, як наркоманія. Саме тому і було засновано Всесвітній день боротьби з наркоманією, що нагадує всьому людству про це страшну недугу.

    До цього дня у бібліотеці представлена календарна виставка-роздум «Зупинись! Подивись! Поміркуй! Зроби правильний вибір». З дітьми проведено проблемну бесіду «Любиш життя, цінуй здоровя, думай про своє майбутнє».

   Міжнародний день боротьби з наркоманією сприяє масовому вирішенню такої серйозної проблеми нашого часу, як наркоманія. Це питання не повинно залишати байдужим жодної людини на Землі. Тільки завдяки спільним зусиллям можна досягти позитивних результатів у вирішенні глобальної проблеми наших днів - наркоманії.

среда, 22 июня 2016 г.

Доторкнись душею до подвигу




     22 червня 1941 року – одна із самих сумних дат в нашій історії, початок Великої Вітчизняної війни. Саме тому щорічно 22 червня в Україні відзначається День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни.
    Усе далі відходять сумнозвісні події Великої Вітчизняної війни. Ось уже 75 років пройшло від тієї страшної пам’ятної червневої пори, коли пролунали слова: війна, та в пам’яті людській вони залишаться назавжди. В червні ми вкотре повертаємось думками до подій, пережитих нашим народом у страшні дні початку війни.
     У цей день ми згадуємо усіх загиблих - на полі брані під час визвольних боїв, в тилу від голоду та поневірянь, закатованих у неволі. Гірка доля не оминула жодної української родини. Цей біль ми відчуваємо і понині.

    Безсмертному подвигу, ратній звитязі рядових бійців і командирів присвячена календарна виставка «Тих днів не змеркне слава», що діє у сільській бібліотеці. На ній представлено чимало цікавих матеріалів, книг, публіцистичних роздумів, фотоальбомів. Експозиція надає можливість відвідувачам, зрозуміти і відчути трагічну глибину початку радянсько-німецької війни.
 З широкою аудиторією було проведено годину-спомин «Хай світ із війною не буде знайомий», під час якої вони мали змогу ознайомитись з виставкою та переглянути фільм на воєнну тематику. На вшанування пам’яті за загиблими у Великій Вітчизняній війні 1941—1945 років  було проведено хвилину мовчання і запалено пам’ятні свічки.
    Ми схиляємо голови перед святою пам’яттю полеглих, які своїм ратним подвигом, самовідданою працею забезпечили  перемогу над ворогом, перед мільйонами невинних жертв, яких забрала війна. 
                                          Слава їм, вічна і світла пам'ять!


суббота, 18 июня 2016 г.

Ой, зів'ю вінки та на всі святки...



Дев’ятнадцяте червня – дата православної Трійці в 2016 році. Свою назву свято Трійці отримало, внаслідок зішестя на апостолів Духа Святого, обіцяне Ісусом перед вознесінням на небо. Зішестя Духа Святого було потрійністю Бога: світ творить – Бог Отець, від рабства нечистого спокутує людей – Бог Син, освячує світ – Дух Святий.
   Трійця вважається третім за значимістю православним святом після Різдва Христового та Великодня, і відзначають його завжди на 50 день після Воскресіння Христового. А тому Трійцю ще називають П’ятидесятницею. За народним звичаєм свято Трійця ще називають Зеленою неділею. З давних-давен, люди святкують це свято, радіючи усім рослинам. Зелене гілля вносять до хати, прикрашають кімнати липою, м’ятою, чебрецем. Люди вірять, що в ці дні прокидаються мавки. Вночі вони гойдаються на гіллях дерев, розчісують своє розкішне волосся. Кажуть, що можуть залоскотати до смерті. Тому потрібно носити з собою обереги – полин, м’яту.
     Трійця завжди вважалася дівочим святом. Дівчата вдягали свої найкращі вбрання. Вони на зелених святках припиняють співати веснянки та плетуть вінки, опускаючи їх у річку для ворожіння. Потім вони йшли в ліс гуляти. До цього дня пекли коровай і роздавали його в лісі незаміжнім дівчатам. Ці шматочки сушили і берегли до весілля, замішуючи потім сухарі в тісто для весільного короваю. Вважали, що вони принесуть їм у нову сім'ю благополуччя і любов. Потім під берізкою організовували пікнік - святкову трапезу. Увечері народ розважали ряджені, скоморохи.
  До цього свята у бібліотеці представлено виставку-експозицію «Трійця трьома святами багата».
  З дітьми гуртка «Очумілі ручки» відбулась народознавча подорож «Ой, зівю вінки та на всі святки», на якій діти дізнались багато корисної інформації про цілющє значення лікарських рослин, зібраних на Зелену неділю. Зібране зелене клечення діти понесли прикрашати свої оселі.

пятница, 17 июня 2016 г.

Светя другим - сгораю




  Знають навіть малюки, що немає професії важливіше, ніж медпрацівник. Акушер, фельдшер, медсестра, лікар, санітар – всі професії у сфері охорони здоров’я заслуговують належної поваги.
   День медичного працівника святкують не тільки медики, ця дата вже давно вийшла за рамки суто професійного свята, адже практично неможливо знайти людину, яка б жодного разу не звернулась за допомогою до лікарів, медсестер або іншим медиків. Щороку у цей день вдячні пацієнти хочуть привітати медичних працівників і, тим самим, показати всю їх значимість такої важливої професії. Відзначається це свято кожну третю неділю червня.
    До цього свята, в приміщенні Завидокудашевського сільського клубу, відбулося засідання сімейного клубу «Гармонія» присвячене Дню медичного працівника « Светя другим - сгораю».  На святі були присутні медичні працівники Завидокудашевського сільського ФАПу з витоків його заснування: Лебідь Г.Я.-38 років стажу; Щеглова В.Л.-30 років стажу та Щеглова Я.В.-6 років стажу.


    Свято розпочалося  під позивні акорди пісні «Люди в белых халатах» , після чого вітання прозвучали від ведучих свята, а також сільського депутата Мостовенко М.С., якій надали слово.Кожному медпрацівнику була надана можливість поділитися з присутніми спогадами про свої медичні будні.   Продовжили захід музичні вітання від учасників  художньої самодіяльності Завидокудашевського сільського клубу. Учениця 7 класу Іванченко Ліля вітала гостей поетичними віршами. Особливо розвеселили усіх присутніх гуморески, які виконала Столяренко Л.С., а також кожен присутній розповів свою усмішку чи цікавий випадок на медичну тему.
    Захід пройшов цікаво, про що свідчили слова вдячності від ветерана медицини Лебідь Г.Я. , яка виступила від усіх медиків села.

    Висловлюємо найтепліші слова вдячності представникам найгуманнішої у світі професії,
тим, хто не жаліючи зусиль і часу приймає на себе важкий тягар людського болю і
страждань, оберігає найцінніше, що є у людини — її життя.

среда, 15 июня 2016 г.

Класик українського поетичного кіно

    


 Українське кіно – перлина національної культури, вияв нашої національної ментальності, вміння відтворити красу свого життя у кінематографії. Україна пишається іменами, які знає весь світ – О. Довженко, С. Параджанов, І. Миколайчук,  Л. Биков, Ю. Іллєнко.
     Юрій Герасимович Іллєнко народився в 1936 році у Черкасах. Роки війни разом з сім'єю провів в евакуації у Сибіру (батько був на фронті). У 1960 закінчив ВДІК. Дебютував як оператор у фільмі Якова Сегеля "Прощайте, голуби" (1960). Працював на Ялтинській кіностудії, з 1963 - на кіностудії Довженка в Києві. Світову славу Іллєнку принесла операторська робота у фільмі Параджанова "Тіні забутих предків" (1964). Сценарист, кінорежисер, актор, оператор, продюсер, Народний артист України 1987 р., Академік академії мистецтв України 1996 р., лауреат Державної премії України ім. Т.Шевченка 1991 р., а також Всесоюзного кінофестивалю в номінаціях Приз за операторську роботу і Приз за режисуру 1981 р., лауреат Канського кінофестивалю. Серед видатних робіт Іллєнка – "Білий птах з чорною ознакою", "Свято печеної картоплі", " Легенда про княгиню Ольгу", "Лебедине озеро. Зона". За документальний фільм про Сергія Параджанова "Параджанов. Партитура Христа до-мажор". 1994 р. отримав Диплом МКФ "Золотий витязь" в Югославії. Завідував кафедрою кінорежисури в Київському державному інституті театрального мистецтва ім. І. Карпенка-Карого. Фільм Іллєнка "Молитва за гетьмана Мазепу" був обраний для показу на Берлінському міжнародному кінофестивалі 2003 р. Член ВО "Свобода".
  До 80-ти річчя від дня народження класика українського поетичного кіно Юрія Іллєнка у бібліотеці відбувся кінопоказ фільму «Вечір на передодні Івана Купала».


 Внесок Юрія Іллєнка в розвиток і розбудову українського кінематографа ХХ століття важко переоцінити: режисерська, операторська, сценарна діяльність, пошуки в царині кінотеорії, робота щодо організації української кіносправи.
   На парламентських виборах 2006 та 2007 року Юрій Іллєнко балотувався у народні депутати України, входячи під другим номером у список націоналістичної політичної партії Всеукраїнське об'єднання «Свобода». Під час передвиборчих кампаній Іллєнко
подорожував Україною, агітуючи виборців за ВО «Свобода» та поширюючи національну ідею.

   Помер Юрій Іллєнко 15 червня 2010 року у селищі Прохорівка на Черкащині.Він тривалий час хворів на невиліковну хворобу.

вторник, 14 июня 2016 г.

Справжній патріот України

   



         Серед знаменних дат та імен в українській історії чільне місце займає постать Євгена Михайловича Коновальця – борця за незалежність Української держави, справжнього патріота своєї Батьківщини, ідеолога українського націоналістичного руху.


  Євген Коновалець – засновник та перший голова Організації українських націоналістів, активний громадських та військовий діяч, полковник Армії УНР. Ще зі студентських років він вів активну громадсько-політичну діяльність. В роки Української національно-демократичної революції 1917-1921 років брав активну участь у розбудові українських збройних сил, вважаючи їх запорукою існування Української держави. Після поразки українського руху та встановлення радянської влади в Україні, перебуваючи в еміграції, Євген Михайлович здійснював організацію українського руху за межами тогочасного СРСР. Вбачаючи загрозу в постаті та діяльності Євгена Коновальця, радянські спецслужби провели спецоперацію з ліквідації провідника ОУН. Це сталося у 1938 році.

   У цьому році відзначається 125 річниця від дня народження Євгена Коновальця. З цієї нагоди  у бібліотеці проведено інформаційно-біографічну годину «Євген Коновалець-справжній патріот України»» для широкого кола користувачів.










среда, 1 июня 2016 г.

Країна на ім'я Дитинство





   Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей - прекрасне свято радості та одвічної надії. Адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань. Прагнемо, щоб вони росли здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край.
   У малечі не повинно бути нещасливого дитинства, і за це маємо відповідати ми, дорослі, тому турбота про дітей, захист їхніх прав повинен стати одним з найголовніших наших обов'язків.
   В цей день кожен повинен зробити для своєї дитини свято. Це свято потрібне, щоби люди звернули увагу, подивилися, що поруч є діти з їхніми проблемами і потребами. Закликаємо усіх сьогодні й кожного наступного дня зігрівати теплом і любов'ю кожне дитяче серце, об'єднувати зусилля заради майбутнього, і тоді маленькі громадяни виростуть достойними людьми й неодмінно стануть гордістю України.




    До цієї дати, у  бібліотеці була представлена тематична виставка «Почуйте і зрозумійте своїх дітей!».







 На площі, біля сільського клубу,  юні громадяни села Завидо-Кудашеве мали змогу взяти участь у різних святкових конкурсах, іграх і естафетах, які  відбувались в рамках Свята Дитинства «У маленьких очах відбивається світ».
  Захід проведено за фінансової підтримки депутата районної ради Камінської Людмили Володимирівни.





    Любі діти! Ви - майбутнє нашої держави, яке формується у сьогоденні. Тож наполегливо оволодівайте знаннями, творчо мисліть, розвивайте свої здібності, щоб стати гідним громадянином України.



   Ми, дорослі, віримо, що ви знайдете своє покликання у житті, той єдиний вірний шлях, і Батьківщина, батьки, які дали вам життя, будуть пишатися вами.





   Зичимо вам, хлопчики та дівчатка, міцного здоров'я, успіхів, радісного та змістовного відпочинку під час літніх канікул!