пятница, 28 октября 2016 г.

Україна у полум'ї війни

 День визволення України від фашистських загарбників - свято, яке відзначається в Україні щорічно 28 жовтня, в день остаточного вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни за межі сучасної території України.

  Український народ, який зазнав гітлерівської окупації і звірств фашистських головорізів, не схилив голови і не став на коліна перед загарбниками, він піднявся на священний і нещадний бій з ворогом.

    Представлена в бібліотеці книжково - ілюстративна виставка «Війні немає забуття» висвітлює  різні сторони  фронтового життя, торкається  різних періодів тієї страхітливої війни, розкриває образ Воїна – Захисника, Воїна – Визволителя, Воїна – Переможця. На годині мужності «Україна у полумї війни» бібліотекар  ознайомила дітей 6-8 класів  з бойовими діями за визволення України впродовж 1942-1944 рр., на прикладі історичних фактів підлітки мали змогу зрозуміти, якою ціною далась перемога над загарбником нашої Батьківщини, і що пам’ять про війну є духовно-історичним надбанням нашого народу.

четверг, 13 октября 2016 г.

Від козака до сучасного захисника




  14 жовтня православні християни святкують день Покрови Пресвятої Богородиці. І водночас цей день відзначається Днем українського козацтва. У незалежній Україні це свято офційно існує з 1999 року, а з 2015 року це ще й День захисника України.
  Свято - День захисника вітчизни - прийняте з метою «вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві.
  Кожен в Україні чув про козаків. Про них написано багато наукових книжок і художніх творів, знято фільмів. Про козацький рід і його ватажків говориться в урочистій пісні нашої держави – гімні України. Козаків можна побачити на парадах українського війська, їх зображення є на українських грошах та поштових марках. А про малого хлопця і дорослого парубка, що вміє відстояти свою честь і захистить слабшого, старого, жінку, у нас кажуть: справжній козак. Козак в уявленні українця – це звитяжний воїн, що не розлучається з шаблею, захисник Вітчизни, оборонець прав, віри, звичаїв та гідності кожного, хто живе під небом України.




  До цих свят у бібліотеці оформлені виставка-подорож «І оживе добра слава, слава України» та календарна викладка «Будемо гідні слави героїв». Для дітей старшого шкільного віку проведено історичну мандрівку «Роль козацтва в становленні української державності».


четверг, 6 октября 2016 г.

Майстер української драми


 6 жовтня – 135 років від дня народження 
Івана Кочерги 
  Кочерга Іван Антонович – один із найцікавіших українських драматургів XX ст., один із фундаторів української радянської драматургії. Від перших п’єс, написаних російською мовою ще в дореволюційний час, до своїх найзначніших творів — «Алмазне жорно», «Свіччине весілля», «Майстри часу»— він ішов складним шляхом пізнання сенсу буття, заглиблення в непрості істини епохи грандіозних зрушень у суспільному житті країни, в свідомості кожної людини. Він залишив сценічну спадщину, багату на естетичну і філософську думку. Людинолюб-мрійник і драматург-мислитель, який завжди сповідував незалежність мистецьких принципів, він, попри несприятливість доби, творив драматичну класику, що витримала найтяжче випробування – часом. 




  До ювілею  у бібліотеці оформлено календарну викладку «Майстер української драми». На інформаційно-пізнавальній годині для дітей старшого шкільного віку «Час і простір І. Кочерги» відбулося ознайомлення iз життям i творчiстю I.Кочерги, розглядали складний і суперечливий шлях митця в літературі.

среда, 5 октября 2016 г.

Незламний, гордий, вірний син





  Іван Багряний - український письменник, який був в радянській Україні забороненим. Літературна творчість письменника – визначне явище в історії української літератури. Загальнонаціональна ідея української незалежності - основна ідея його життя, творчості.
   Його здобутки, його вклад у літературну скарбницю і в боротьбу еміграції проти ворога набагато перевищують можливості однієї талановитої й діяльної людини. Треба мати багато сил, великий талант, непохитну віру у свою працю, у свій народ, щоб невтомно працювати і стільки зробити. Він справді був одним з найбільших літературних і політичних каменярів нашої спільноти на чужині. 
   Замовчуваний в Україні всі повоєнні роки, він тільки останнім часом став відомий читачам на батьківщині. Тепер за його творами ставляться фільми, з'являються дослідження про нього. Актом справедливості і визнання стало присудження йому посмертно в березні 1992 року найвищої відзнаки держави — Державної премії України імені Тараса Шевченка.
Отже Іван Багряний на сьогодні вже не є постаттю невідомою для читача в Україні. 



  До 110-ти річчя від дня народження Івана Багряного у бібліотеці оформлено календарну виставку «Безкомпромісний і творчо багатоликий»,  де представлено  його твори, матеріали біографічного змісту, відгуки про творчість письменника.