суббота, 26 ноября 2016 г.

Невиплакані сльози України

  День пам’яті жертв Голодоморів – щорічний національний пам’ятний день в Укріїні, що припадає на четверту суботу листопада. З нагоди роковин Голодомору 1932-1933 рр. в бібліотеці було проведено годину-спомин «Випробування голодом». Протягом тижня у бібліотеці діяла виставка-реквієм «Невиплакані сльози України», що висвітлювала ці скорботні події 1932-1933 рр. Метою цих заходів було донести до свідомості широкого кола користувачів бібліотеки масштабність трагедії Голодомору, який визнано геноцидом української нації.

суббота, 19 ноября 2016 г.

Україна-територія Гідності і Свободи

  Згідно Указу Президента України 21 листопада визнано Днем Гідності і Свободи. До цієї дати в Завидокудашевській бібліотеці для широкого кола читачів було проведено годину мужності «Українатериторія Гідності і Свободи».
Україна – це територія гідності і свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції. Майдан 2004 року, який був Святом Свободи, і Революція 2013 року, Революція Гідності. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи
  Також було оформлено тематичну викладку «В єдності дій і соборності душ», на якій представлені видання, що висвітлюють революційні події у сучасній Україні періодів Майдану 2004-го та Майдану 2014-го років.

  Ми не маємо права забути тих героїв, які ціною свого життя боронили незалежність нашої держави.

среда, 9 ноября 2016 г.

У барвінок зодягайся, українське слово


День української писемності та мови — свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада.  За православним календарем — це день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія.
До дня української писемності та мови, у бібліотеці представлено літературну викладку «У барвінок зодягайся, українське слово».

 На літературній годині «Рідна мова – то великий дар, тож шануй його, люби й оберігай»  діти слухали про виникнення писемності та української мови, поетичні строки Т. Шевченка,  Л. Українки, Л. Костенко.., а також відгадували загадки, читали скоромовки, складали прислів’я та приказки, працювали перекладачами, перекладаючи фрази з російської мови на українську, знайомились з книгами, присвяченими писемності та історії виникнення мови.