суббота, 24 июня 2017 г.

До Дня скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні

Щороку 22 червня український народ вшановує світлу пам’ять мільйонів земляків, життя яких обірвала Друга світова війна. Життєписи цих людей – уроки істинної мужності та патріотизму для сучасників.
Битва з фашизмом – далека історія для більшості сучасників. Та живою і невмирущою є пам’ять про тих, хто ціною власного життя відстояв мир, свободу і незалежність Батьківщини, врятував світ від фашистської навали.



Мешканці с.Завидо-Кудашеве вшанували пам’ять загиблих у німецько-радянській війні покладанням квітів до пам’ятника загиблих героїв.

пятница, 23 июня 2017 г.

З днем Конституції України

Наприкінці червня традиційно ми відзначаємо свято державного рівня - День Конституції України.  Конституція 1996 року стала важливим етапом в українському державотворенні та законотворчості, у розвитку українського суспільства. Саме Конституція проголосила Україну суверенною, незалежною, демократичною, соціальною, правовою державою.
У різні періоди існування українського народу були спроби отримати юридичне оформлення держави. Ще в період Київської Русі на віче укладалися договори між князем і народом, князем і його дружиною...  У новий час особливу роль у формуванні конституційних ідей в Україні відіграла Конституція, створена Пилипом Орликом, ставши в Європі першим подібним документом. Проте вперше це вдалося належним чином зробити після тривалої і напруженої роботи над Основним Законом держави 28 червня 1996 року.


На передодні державного свята в бібліотеці пропонується до перегляду інформаційно – тематична викладка «Наш стяг у золоті й блакиті», представлена література надає можливість кожному ознайомитися з важливим значенням Конституції, в якій закріплено право українського народу мати власну державу, дається відповідь на питання, якою ця держава буде, які шляхи її розвитку.

среда, 21 июня 2017 г.

В огні палала рідна Україна


На передодні  Дня скорботи і вшанування жертв війни в Україні, який відповідно до Указу Президента України від 17 листопада 2000 року №1245/2000 щороку в нашій державі відзначається 22 червня,  бібліотекою було проведено захід по вшануванню усіх тих, хто в червні 1941 року піднявся на священний бій з фашистами.
В бібліотеці розгорнуто  перегляд літератури «В огні палала рідна Україна». На ньому представлено багато цікавих матеріалів, книг, публіцистичних роздумів. З дітьми та юнацькою аудиторією відбулась година – спомин «Пам’ятає врятований світ», на якій згадали про тих, хто так і не повернувся з цієї війни. Про тих, хто кров’ю і потом відстоював нашу перемогу. Про тих, хто першим прийняв на себе цей страшний удар і про тих, чиї життя були покалічені і зруйновані. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять за загиблими.

              Слава їм, вічна і світла пам'ять!

четверг, 15 июня 2017 г.

Слава вічна, пам'ять невмируща

Той народ, який не пам’ятає своєї історії, не має права на майбутнє. З історії ми черпаємо досвід, вона робить нас мудрішими й застерігає від помилок.
Недільний ранок 22 червня 1941 року трагічною сторінкою увійшов у життя мільйонів українців. У цей день розпочалася найжахливіша війна в історії нашого народу, яка забрала життя кожного п'ятого співвітчизника. День початку війни став в Україні історичним днем глибокої скорботи.

 Безсмертному подвигу, ратній звитязі рядових бійців і командирів, партизанів і підпільників, відомих воєначальників, учасників Руху Опору за межами Батьківщини, усім тим, хто в червні 1941 року піднявся на священний бій з фашистами, а також тим, хто кував перемогу в тилу, працюючи на заводах і фабриках, на ланах і фермах, хто не скорився і загинув у концентраційних таборах присвячена виставка-пам'ять „Слава вічна, пам’ять невмируща", що діє у Завидокудашевській бібліотеці. На ній представлено чимало цікавих матеріалів, книг, публіцистичних роздумів, тощо.

суббота, 10 июня 2017 г.

Рідний край, неповторний та чудесний


Є край чудовий на землі,
Донеччиною зветься.
Весь світ ти можеш обійти –
Де ще такий знайдеться?

Для кожного з нас найважливішим у житті і дорожчим над усе є Батьківщина. Її часточка – це Донбас – це земля людей цілеспрямованих, твердих характером і добрих серцем. У липні 1932 року була створена Донецька область. Славна історія донецької землі – це частина безсмертної історії нашої України.

З нагоди святкування 85-ї річниці Донецької області у Завидокудашевській бібліотеці з дітьми проведено інформаційно-пізнавальну подорож «Заповідними стежками Донеччини».
 Дике поле притягає нас своєю неповторною і незабутньою історією.  Діти ознайомилися з визначними місцями рідного краю: Великоанадольський ліс, «Меотида», Маяцька дача, лісопарковий заповідник «Святі гори», заповідні землі долини річки Клейбан-Бик, заповідник «Кам’яні Могили», «Хомутовські степи», кам’яні баби, урочище Грабове, Роздольне...  Також діти більше дізналися про об’єкти природно-заповідного фонду  Добропільського району: «Гектова балка», «Кучерів Яр», Никанорівський ліс та інші.  Нам є чим пишатися.


Захід пройшов цікаво і змістовно, присутні ознайомились із літературою, представленою на тематичній виставці, бібліотекар провела  інформаційний огляд літератури «Рідний край, неповторний та чудесний».





суббота, 3 июня 2017 г.

Абетка громадянина

Формування людини починається з дитинства. В молоді роки закладається основа не тільки відповідних знань, але й норм поведінки, звичок, потреб особи. Виховання молодого покоління - це виховання майбутнього держави, і майбутнє залежить не тільки від рівня професійної підготовки цього покоління, але й від його моральних якостей.
Серед ключових чинників ризику щодо можливості скоєння злочинів неповнолітніми є недостатній рівень правосвідомості та правових знань, вживання алкогольних та наркотичних речовин, низький рівень правових знань батьків та недостатня увага з їхнього боку до виховання дітей.


Тематична виставка - перегляд «Абетка громадянина» знайомить користувачів з правовою літературою з фонду нашої бібліотеки.

четверг, 1 июня 2017 г.

Щасливе дитинство




1 червня – одне з найстаріших міжнародних свят. Рішення про його проведення було ухвалено в листопаді 1949 року. Перший Міжнародний день захисту дітей відзначили в 1950 році.


 

До цієї дати на приклубному майданчику Завидокудашевського сільського клубу відбулась конкурсно-розважальна програма «Щасливе дитинство». Діти від 3 до 14 років здійснили подорож літнім потягом по зупинках: станція «Спортивна», «Там, на невідомих доріжках», «Світофорна» та «Фантазійна». Крім того діти прийняли активну участь у конкурсі малюнка на асфальті, юного вокаліста та найкращого читця. Переможці конкурсів отримали призи і солодкі подарунки.