пятница, 28 июля 2017 г.

Чинники, що псують здоров'я

"Чинники, що псують здоров'я"- під такою назвою з дітьми середнього шкільного віку у бібліотеці відбувся відеолекторій. Захід розпочався такими словами: "Людське життя... неповторне і незвичне, радісне і сумне, сповнене глибоких переживань, солодке, як мед і гірке як полин... "
Метою проведення заходу було за допомогою книги, матеріалів з періодичних видань, відеолекції показати дітям яскраві картинки того зла, яке породжує паління, вживання алкоголю, наркотиків, що несе шкоду здоров’ю, порушує психіку, знижує працездатність і якість життя.
На конкретних прикладах читачі побачили наслідки, до яких ведуть необдумані вчинки. Діти ознайомились з літературою, представленою на виставці.


вторник, 25 июля 2017 г.

До 215-річчя від дня народження О.Дюма(батько)

До 215-річчя від дня народження Олександра Дюма (батько) (1802–1870), великого французького письменника і драматурга, у бібліотеці оформлено виставку-огляд «Знатний майстер пригодницьких творів». Головними  герoями романів та п’єс Олександра Дюма (батька) є сміливі шукачі пригод, горді красені, які сміливо володіють шпагою. Романтизм героїв Дюма захоплює відданістю духовним цінностям: любові, дружбі, правді, гідності, свободі, хоча це вимагало постійно знаходитися  на межі життя і смерті.  




 Виставка розрахована на читачів всіх вікових категорій. Олександр Дюма – автор безлічі історично-пригодницьких романів і п'єс. За своє життя він встиг написати і випустити більш 500 томів творів різних жанрів. Життя письменника суцільний роман, на зразок тих, що писав він сам.

среда, 19 июля 2017 г.

Океаном комп'ютерних знань

З метою ширшого розкриття Інтернет-ресурсів та якісного виконання запитів користувачів у бібліотеці відбулися Інтернет-мандри «Океаном комп’ютерних знань» з молодшими користувачами бібліотеки.  Основне завдання таких заходів: «Звичайний відвідувач бібліотеки – грамотний користувач інформації, електронних засобів та створювач ресурсів».




 Діти по черзі працювали за комп’ютером: відкривали програми, вчились створювати нові документи, в ігровій формі вчились працювати з комп’ютером, орієнтуватися в мережі Інтернет,  користуватися електронною поштою та програмою скайп (Skype).  

 Під час заходу діти довідались, що за допомогою комп’ютера можна не лише читати текст і переглядати зображення, а й чути голоси персонажів, що є електронні книжки-ігри, які дають можливість не тільки познайомитися з авторським варіантом твору, а й самому впливати на хід сюжету. Діти задавали питання щодо майбутнього друкованої книги, заміни її комп’ютером, пошуку кращого інформаційного джерела, необхідності бібліотеки в майбутньому і дійшли висновку, що, і книги, і комп’ютер доповнюють одне одного. 

пятница, 14 июля 2017 г.

По дорозі до Країни книг

Безмежна сила книги. Без неї людина сліпа, адже з дитячих літ книжка допомагає зрозуміти світ, що нас оточує, вона розповідає нам про історію рідного краю, звичаї, традиції… В ній зібрана мудрість усього людства, яка передавалася із покоління в покоління і дійшла до наших днів.

До бібліотеки – філії с.Завидокудашеве  завітали дошкільнята з дитячого садка «Калинка», які в майбутньому, сподіваємось, стануть читачами нашої бібліотеки.
Разом із вихователем Шматько А. Ю.  та з дітьми проведено екскурсію по бібліотеці, під час якої бібліотекар розповіла про правила поведінки в бібліотеці, показала цікаві дитячі книжечки.

 Мета екскурсії полягала у розвитку інтересу до читання, бажання слухати, виховувати охайність до книги і надати перші поради, як користуватися бібліотекою у майбутньому, а найголовніше – викликати бажання стати активними читачами.

среда, 12 июля 2017 г.

500-річчя Реформації в Україні та світі

2017 рік є роком Реформації в Україні.  
На державному та релігійному рівні святкується 500-річчя Реформації. 
Головною метою Реформації було зробити Святе Письмо доступним для всіх. Саме тому протестанти перекладали народними мовами Біблію, яка до того часу була написана латиною в католиків. У багатьох випадках вони започатковували писемну мову.
Та реформаторський рух не був суто релігійним. У його основі ще й політичне, освітнє, загалом, суспільне оновлення європейських країн. Реформація сприяла утворенню вищих навчальних закладів, заклала основи капіталізму, породила нові напрямки в культурі.
  Під впливом Реформації в Україні з’являється Пересопницьке Євангеліє, перекладене зі староболгарської на руську мову.  Як сказано в післямові Євангелія, це зроблено «для ліпшого розуміння люду християнському».

З метою визнання вагомого внеску протестантських церков і релігійних організацій в розвиток релігійної, культурної і соціальної сфери України в Завидокудашевській бібліотеці відбувся історичний екскурс з переглядом відеофільму « 500-річчя Реформації в Україні та світі».

суббота, 8 июля 2017 г.

Свято води та вогню


Ой на Івана, ой та на Купала, 
Котилася зоря з неба, та у в воду впала. 
А дівчина за водою пустила віночок,
 
Заплуталась ясна зірка в зелен барвіночок.
 
А дівчина-чарівниця на долю гадала,
 
Як узріла ясну зірку, так і заспівала.
7 липня на приклубному майданчику Завидокудашевського сільського клубу відбулась фольклорна мандрівка «Накрапала на Купала з неба янгольська роса».

Багато традицій та обрядів на Івана Купала живі і в наш час.
  


      








 Присутні прослухали розповідь про літні народні свята, традиції і звичаї найчарівнішого і загадкового свята Івана Купала.

На заході надавали можливість жителям не просто бути споглядачами, а стати учасниками обрядового дійства. У програмі святкування - стрибки через купальське вогнище, пускання вінків на воду, спалення символічних опудал Купала і Марени, водіння купальських хороводів, виконання пісень.
  І діти і дорослі були дуже задоволені таким дозвіллям, купальські свята насправді подарували багато позитивних емоцій, енергію, наснагу для творчості. Можливо, і нам слід дотримуватися обрядів та звичаїв наших пращурів, щоб хоч раз на рік зануритися в містичну ніч, яку так любили наші предки.

четверг, 6 июля 2017 г.

Ой на Івана, ой на Купала


7 липня відзначається Свято Івана Купала,  одне із найдавніших і найбільш улюблених в народі. Це час найкоротших ночей і найдовших днів, коли життєві сили природи досягають свого апогею, а, за народними повір’ями, трави і квіти набирають найбільшої сили.
В святу ніч на всій території України проходять магічні дійства: неординарні купальські обряди, стрибання через вогнище, плетіння вінків, ігрища та хороводи навколо ляльок-опудал.
Ще одне відоме повір'я – в ніч на Купала розквітає папороть. Той, хто знайде таку квітку, стане знахарем, і жоден скарб від нього не сховається.
В Завидокудашевській бібліотеці-філії до свята демонструється
тематична виставка «Ой на Івана, ой на Купала», на якій представлені книги і журнали про українську народну культуру,  про походження цього свята, його зв'язок з культом Природи,  любов'ю до рідного краю, що так чудово розквітає улітку.  

Вітаємо всіх зі святом, бажаємо знайти завітну квітку папороті в купальську ніч і запрошуємо переглянути тематичну виставку.

суббота, 1 июля 2017 г.

Краю мій, оспіваний в віршах

Цього року Донеччина відзначає ювілей: 2 липня 1932 року постановою Всеукраїнського центрального виконавчого комітету утворено Донецьку область із центром у місті Артемівському (сьогодні — Бахмут). 16 липня того ж року постановою Президії ВУЦВК центром Донецької області визначене місто Донецьк. 

З розповіді про життя та творчість поетів-земляків у бібліотеці розпочалась краєзнавчо-письменницька лава «Поетичні голоси мого краю», приурочена до 85-ої річниці від дня утворення Донецької області. На заході присутні ознайомились з літературною викладкою «Краю мій, оспіваний в віршах», на якій представлено книги «На крыльях надежды», «Світлий шлях «Нового шляху», «Прикосновение», поетичні збірки В.Руденко, А.Копцова та інших поетів-земляків. Їх творчість допомагає  виховувати почуття любові до рідного краю, бажання примножувати  традиції, звичаї, берегти свою національну культуру, історичне минуле та сучасне Донеччини.