среда, 18 апреля 2018 г.

Не руйнуй гармонії земної


22 квітня – Міжнародний день Матері-Землі, свято єднання народів планети у справі захисту навколишнього середовища і збереження тих щедрот і природних ресурсів, якими наділила нас природа.
Земля - наш дім, наша мати і ми нерозривно з нею пов'язані: як ми до неї ставимось - так і вона до нас. Задовольнити природний потяг дітей до пізнання чарівного світу довкілля допоможуть книги.

До Міжнародного дня Матері-Землі у Завидокудашевській бібліотеці організована книжкова виставка-порада «Не руйнуй гармонії земної!».
На виставці експонуються книги та статті з журналів які знайомлять читачів з новими відкриттями і досягненнями наук про Землю. Тут можна побачити книги з геології, екології, географії, охорони земель та природи рідного краю, тощо.

понедельник, 16 апреля 2018 г.

За чисте довкілля


Обсяг накопичення твердих побутових відходів у нашій країні характеризується стійкою динамікою зростання. В середньому на одну особу на рік припадає 220-250 кг відходів, а у великих містах і поготів – до 400 кг. Це чи не єдиний показник, за яким ми переганяємо країни ЄС. Тому поступово територія держави перетворюється на «великий смітник». Проблема засміченості країни – це проблема «засміченості людської натури», а рівень її вирішення – індикатор рівня шляхетності нації, її майбутнього в цьому світі.
 21 квітня-Всеукраїнський день довкілля, а 22 квітня- Всесвітній день Землі, які мають на меті об’єднати людей планети щодо захисту навколишнього природного середовища. Мешканцям села  не байдуже в якому стані перебуває матінка – Природа, тому вони охоче приєдналися до акції щодо покращення довкілля. Цього року ми використали іноваційну форму – екологічний десант. 




 Небайдужі користувачі нашої бібліотеки взяли участь в екологічному десанті  «Чисто у селі-світло на душі».  Озброївшись рукавичками та пакетами для сміття, ми відправились очистити  зливний колектор у центрі села. Гарна погода і чудовий настрій сприяли нашому прибиранню.  Для дітей бібліотекар провела гру-вікторину «Екологічний ерудиціон». Діти активно відповідали на задані питання. Ми гарно спілкувались на тему екології, читали прислів’я та приказки про природу, відгадували загадки... Разом з бібліотекарем переглянули еко-виставку «Довкілля-неповторна казка, то ж бережіть його будь ласка».


Результатом наших зусиль стали чотири великих наповнених сміттям мішки та купи хмизу, а ще -задоволення від корисної праці.
     Насамкінець учасники екологічного десанту дійшли до думки, що збереження довкілля залежить від кожної людини, зокрема і від кожного з них. Недарма народне прислів'я говорить: "Чисто не там де прибирають, а там де не смітять".

четверг, 12 апреля 2018 г.

Магія вишивки бісером


Справжньою візитною карткою українського народного мистецтва є вишиванка. Це один з давніх, улюблених і найбільш поширених видів народної творчості. Вишивкою прикрашають одяг, рушники, скатерки, серветки, блузки, сорочки. Мистецтво вишивки спостерігаємо також у вишитих іконах. Вишита ікона була популярна в Україні з давніх часів.

До Великодніх свят, у приміщенні сільського клубу, відбулась презентація виставки картин, виконаних у техніці вишивки бісером майстрині-вишивальниці, активного користувача сільської бібліотеки - Петренко Любові Миколаївни.  Дивовижність творів майстрині захоплює настільки, що неможливо просто спостерігати очима – якась потаємна сила змушує взяти в руки, доторкнутись до них, відчути силу енергетики майстрині. Нині в її доробку близько 50 робіт, частину з яких подарувала. Сюжети вишивок — біблійні персонажі, пейзажі, репродукції картин відомих художників. Вишивання — складна, копітка ручна робота, але майстриня отримує він рукоділля надзвичайне задоволення. На експозиції представлено дванадцять робіт: «Ісус Христос», «Янголята», «Христос Воскрес»  та інші.
Це друга персональна виставка творчості Петренко Любові Миколаївни, перша відбулася в грудні 2017 року і була приурочена до Різдвяних свят. 


среда, 11 апреля 2018 г.

Жертви тоталітаризму ХХ століття


Щороку 11 квітня народи країн, постраждалих від нацистської агресії, відзначають Міжнародний День визволення в’язнів фашистських концтаборів. Цей день встановлено з ініціативи Організації Об’єднаних Націй на згадку про героїчне повстання в'язнів табору смерті Бухенвальд у 1945 році, коли ув'язнені в умовах суворої конспірації створили військову організацію, що складалася з 178 бойових груп із 850 бійцями різних національностей. 11 квітня, дізнавшись про наближення військ союзників, вони здійснили повстання, взявши табір під контроль.
Всього на території Німеччини та окупованих нею країн діяло більше 14 тисяч концтаборів. У роки Другої світової війни через табори смерті пройшли 18 мільйонів чоловік, з них 5 мільйонів – громадяни колишнього СРСР.
До цієї дати у бібліотеці представлено тематичну викладку «Жертви тоталітаризму ХХ ст.» і проведено інтернет-огляд «Фашистські табори смерті-геноцид проти людства» з переглядом документальної відеохроніки.
У Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів вшановують пам'ять усіх жертв нацистських катівень – концтаборів, в’язниць, гетто. Пам'ять про страждання, що випали на їх долю – священна. Її збереження є запорукою того, що подібне не повториться знову.

суббота, 7 апреля 2018 г.

Благословення сходить з небес


Бібліотека запрошує усіх користувачів відвідати книжково-ілюстративну виставку «Засяє промінь із небес – Христос Воскрес!», яка присвячена відзначенню одного з найбільших і найсвітліших релігійних свят – Христового Воскресіння.


Споконвіку Великдень вважається чи не найбільшим святом. Воно пов'язане із воскресінням Ісуса Христа, а отже, символізує перемогу добра над злом і світла над пітьмою.
Про походження свята та народні традиції, особливості відзначення Великодня в Україні розповідають видання, які представлені на презентованій книжково-ілюстративній виставці. Відвідувачі виставки зможуть ознайомитися із книгами українських етнографів, які висвітлюють національні особливості українських Великодніх свят. З видань, представлених на виставці, ви дізнаєтесь, що потрібно покласти у великодній кошик, господині віднайдуть смачні рецепти пасок, великоднього печива та красиві великодні декорації для своєї оселі.
Тож у ці святкові дні Воскресіння Христового запрошуємо вас на перегляд книжково-ілюстративної виставки-інсталяції  і ви отримаєте багато позитивних емоцій від спілкування з книжковими виданнями, представленими на експозиції.

пятница, 6 апреля 2018 г.

Мандруємо до Країни книг



У цікавий і захоплюючий світ знань, інформації та розваг потрапили вихованці ДНЗ «Калинка», завітавши до Завидокудашевської сільської бібліотеки під час Тижня дитячої книги на казкову подорож «Мандруємо до Країни книг». Тут їх зустріло розмаїття цікавих, яскравих книг і журналів. Новенькими палітурками книги посміхнулися до малечі та повели їх у чарівний світ казок, фантастичних пригод та мандрів. Книг у бібліотеці, звісно,  не бракує. Діти із задоволенням слухали розповідь бібліотекаря про правила користування книгою та бібліотекою, ознайомила з книжковими виставками та тематичними  полицями, а також проінформувала про нові надходження літератури для дітей.
Цікавим доповненням екскурсії стала захоплююча вікторина «Відгадай казкового героя» та аукціон загадок.
    Бібліотекар на завершення побажала всім присутнім залишатися такими розумними, творчими і читаючими. Сподіваємося, що до бібліотеки завітають нові читачі.

четверг, 5 апреля 2018 г.

Найкращий читач року


 В рамках щорічного  Тижня дитячого читання 4 квітня в центральній бібліотеці відбувся районний конкурс дитячого читання «Найкращий читач року».
   В конкурсі прийняла участь читач нашої бібліотеки Шматько Діана, учениця 7 класу. Цього року конкурс був  присвячений українській поезії, на якому Діана  декламували  свої улюблені вірші «Де найкраще місце на землі» Д.Павличко і «Сад» В.Сосюри, розповідала про свої враження від прочитаного. Окрім читання, майже всі учасники конкурсу займаються творчістю, з їх робіт була організована виставка «Творчість юних фантазерів», на якій були представлені і роботи з вишивки Шматько Діани.


Привітали учасників конкурсу голова Добропільської районної громадської організації «Добре поле» - Марченко Л.О.та директор ЦБС Чикар С.В.  Всі учасники конкурсу були нагороджені грамотами та призами, придбаними за рахунок благодійних коштів ПрАТ "Глини Донбасу".
 Дякуємо організаторам заходу за можливість поринути у світ української поезії.   


вторник, 3 апреля 2018 г.

Незгасна зоря Олеся Гончара


3 квітня виповнюється 100  років від дня народження Олеся Терентійовича Гончара, українського письменника, громадського діяча, першого лауреата премії імені Т.Г. Шевченка, Голови Спілки письменників України, академіка НАН України, голови українського республіканського комітету захисту миру, члена Всесвітньої Ради Миру з 1973 р., автора трилогії «Прапороносці»,романів «Таврія», «Людина і зброя», «Циклон», «Тронка», «Собор», повістей «Земля гуде», «Щоб світився вогник»,сценаріїв кінофільмів «Дівчина з маяка», «Абітурієнтка», «Берег любові» та інших.

До цієї дати в Завидокудашевській бібліотеці оформлена виставка-персоналія «Він був великим українцем». На експозиції представлені всі видання зібрань та окремих творів Олеся Гончара, література про життя і творчість видатного письменника, яка є в бібліотеці. У січні 2018 року виповнилося 50 років виходу знаменитого роману «Собор».  Твори О. Гончара перекладалися на 67 мов, а творчий досвід письменника засвоюється і вітчизняними, і зарубіжними майстрами слова. 
Олесь Гончар – сумління України, відданий і мислячий син свого народу. Він був активним учасником його історії. Олесь Гончар устиг сказати багато правди про життя.