суббота, 24 ноября 2018 г.

І пам’яті свіча не згасне…





Найтрагічнішою сторінкою історії нашого народу є голодомор 1932-1933 років. Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932 – 1933 роки. І в останні дні листопада весь український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України.
До цієї дати у Завидокудашевській сільській бібліотеці була проведена година історичної памяті «Великий голод-вічний гріх З лихої прихоті й сваволі». Бібліотекар з завідуючим сільським клубом ознайомили присутніх із трагічними сторінками тих страшних подій української історії, була презентована тематична викладка, проведено огляд літератури «І пам’яті свіча не згасне…», під час якого бібліотекар ознайомила присутніх з книжковими виданнями, в яких міститься інформація про страшні роки голодомору в Україні.
Учасникам заходу було запропоновано переглянути документальний фільм «Голодомор. Великий злам» із серії «Невідома Україна».
Наприкінці заходу присутні запалили Свічки Пам’яті та вшанували пам’ять померлих хвилиною мовчання.


суббота, 17 ноября 2018 г.

Шляхом Гідності і Свободи


21 листопада в нашій країні відзначається День Гідності та Свободи.
Невід’ємною традицією сучасних свідомих українців є належне вшанування громадянського подвигу, патріотизму й мужності героїв, які виступили на захист демократичних цінностей та не пошкодували навіть власного життя задля оновлення Української держави.
Історія революцій гідності, фотодокументи, художнє відображення боротьби за національну гідність у творах письменників – все це пропонується відвідувачам Завидокудашевської бібліотеки на тематичній викладці «Хто вмирає у боротьбі, в серцях живе до віку». 


пятница, 9 ноября 2018 г.

Мова – ім’я народу, візитка нації


День української писемності та мови відзначають 9 листопада. Це свято було встановлено на честь українського літописця Нестора – послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.
 Ми – українці. Живемо у вільній і незалежній державі – Україні. Розмовляємо рідною державною українською мовою. А мова у нас красива і багата, мелодійна і щира, як і душа українського народу. Традиційно, до Дня української писемності та мови, в Завидокудашевській сільській бібліотеці проводяться святкові заходи.


Цього разу запросили дітей старшого шкільного віку, які прийняли участь у годині цікавого мовознавства "Мова – ім’я народу, візитка нації". Увазі присутніх було представлено змістовну літературну викладку «Ти наше диво калинове, кохана українська мова». Цьогорічне святкування доповнила відео-презентація «День української писемності та мови», яка розкрила нові факти про витоки нашої мови, її місце серед інших слов'янських мов, походження і розвиток. Головна мета заходу - ознайомити юнацтво з історією України, виховувати почуття глибокої любові до української мови.

пятница, 2 ноября 2018 г.

Батурин – легендарна гетьманська столиця


У 1708 році в Україні сталася Батуринська трагедія. Минуло вже 310 років. Для чого це треба згадувати? Для того, щоб пам'ятаючи минуле, ми ніколи не робили помилок, які могли б привести нас до подібних трагедій.
2 листопада читачі Завидокудашевської сільської бібліотеки відкрили чергову сторінку в історії України – здійснили відео-екскурсію «Батурин – легендарна гетьманська столиця».

Діти переглянули відео-сюжет та цікаву літературу, представлену на експрес-викладці «Гетьманська столиця», та дізнались, що Батурин займає особливе місце в історії України. І не лише тому, що впродовж майже півстоліття був гетьманською столицею, а й тому, що став українською Голгофою, символом непокори українського народу чужоземному поневоленню.