суббота, 23 ноября 2019 г.

Голодомор – чорна сповідь моєї Вітчизни


Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932 – 1933 роки. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України.
 «Голодомор – чорна сповідь моєї Вітчизни». Під такою назвою в Завидокудашевській бібліотеці пройшла година історичної хроніки, учасники заходу переглянули відеофільм з елементами хроніки про передумови створення штучного голоду в Україні.


Наприкінці заходу був проведений огляд літератури «І пам’яті свіча не згасне…», під час якого бібліотекар ознайомила присутніх з книжковими виданнями, фотографіями та публікаціями про геноцид української нації, спогадами і свідченнями очевидців, тих, хто у своїй пам’яті крізь роки проніс страждання та біль, спричинені тоталітарним режимом.
 Присутні вшанували пам’ять померлих хвилиною мовчання.

среда, 20 ноября 2019 г.

Майдан – символ віри і надії


Щорічно 21 листопада у нашій державі відзначається День Гідності та Свободи. У цей пам’ятний день весь український народ вшановує громадянський подвиг учасників Помаранчевої революції 2004 року, Революції Гідності на Майдані у Києві 2013-2014 років, увічнює пам’ять самовідданих українців, Героїв Небесної Сотні, які поклали свої життя у боротьбі за самовизначення нації, героїв-воїнів АТО, котрі загинули, захищаючи кордони та суверенітет нашої держави.
З нагоди Дня Гідності та Свободи в Завидокудашевській бібліотеці  розгорнуто книжкову виставку «Майдан – символ віри і надії». На виставці представлені видання вітчизняних авторів. Це – фотоматеріали з переодичних видань, хронологічні літописи очевидців подій, романи, оповідання, нариси, вірші, присвячені доленосним подіям в Україні початку XXI ст.

четверг, 7 ноября 2019 г.

Нехай же лине мова солов’їна



Щороку, 9 листопада, Україна відзначає чудове свято – День української писемності та мови. З нагоди цього свята в Завидокудашевській бібліотеці створено тематичну виставку «Плекатимемо мову – цвістимуть слова» та проведено годину цікавого мовознавства «Ти співуча, ніжна і близька». Бібліотекар розповіла про тяжку долю нашої співучої мови, шлях до здобуття державної. Діти дізналися про історію писемності, почули щирі слова любові і вдячності до неї. А ще, діти зачитали вірші про мову, ділилися своїми знаннями про рідну мову, про свої перші слова, охоче називали відомих українських поетів та письменників.