суббота, 27 октября 2018 г.

Рокам ніколи пам’яті не стерти



В рамках відзначення 74-ї річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників у Завидокудашевській сільській бібліотеці було проведено годину пізнання історії «За Україну, її волю, стояли на смерть вояки».

Бібліотекар розповіла про події, що відбувались  на території України в жовтні  1944 року, про битву  за Україну яка тривала 22 довгих місяці. Про події того часу порекомендувала прочитати в книгах і періодичних виданнях, що експонувалися на інформаційно-історичній викладці «Війни не бачили,та знаємо, бо книги про війну читаємо». Користувачам було запропоновано переглянути відео «Звільнення України».

среда, 24 октября 2018 г.

Війна на сторінках книг


74 роки минає з часу визволення України від німецько-фашистських загарбників. Ця дата залишиться найсвітлішим спомином у серці кожного громадянина України. Адже саме Україна зазнала найбільших жертв і руйнувань у страхітливій Другій світовій війні.
В рамках відзначення 74-ї річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників у Завидокудашевській сільській бібліотеці  експонується інформаційно-історична викладка літератури «Війни не бачили,та знаємо, бо книги про війну читаємо». Увазі читачів пропонується коротка історична довідка про ті далекі події 1944, книги та періодичні видання про мільйони  українців, які стояли  до останнього на передовій і за лінією фронту, для кого шлях на війні завершився під скромними обелісками і кому судилося повернутися живими, про те, що сьогодення ставить перед нами багато завдань, і головне з них - захистити рідну Україну, її цілісність та суверенітет.

суббота, 20 октября 2018 г.

100 років Схід і Захід разом



20 жовтня Завидокудашевська сільська бібліотека запросила дітей середнього шкільного віку на годину повідомлень «Створення Української Національної Ради ЗУНР», присвяченої 100 річчю з дня створення Української Національної Ради ЗУНР-ЗО УНР (1918) - вищого законодавчого органу Західно - Української Народної Республіки - Західної Області Української Народної Республіки.
19 жовтня 1918 року було проголошено Прокламацію Української Національної Ради, у якій йшлося про утворення Української держави на українських етнічних землях у складі Австро-Угорщини, необхідність підготовки Конституції, у якій визнавалось за національними меншинами, які мали обрати до УНР своїх представників, права́ на національно-культурну автономію. Під час заходу переглянули тематичну викладку і документальні кадри «Проголошення УНР».


 По закінчені заходу, бібліотекар зазначила, що пройшовши тернистий шлях до свободи, Україна вибудувала свою незалежність. Але ідея національної єдності й сьогодні є вкрай актуальною.

суббота, 13 октября 2018 г.

Свято сильних, мужніх і безстрашних


14 жовтня – День захисника України та українського козацтва. Цього дня українці також відзначають День Покрови Пресвятої Богородиці.
Для нас це не тільки народне та релігійне свято, а й національне. Воно єднає країну, закликає всіх до згуртованості перед сучасними викликами й загрозами. Воно є символом нерозривного зв’язку всіх поколінь захисників України.


 До потрійного свята цікаву годину патріотичної освіти  «Захист Вітчизни – обов’язок кожного» підготувала Завидокудашевська сільська бібліотека. Назва цього свята говорить сама за себе. Захист своєї Батьківщини від зазіхань з боку тих, хто загрожує державним засадам країни – свята справа. Під час заходу згадали про традиції святкування дня Покрови  в Україні, про славні козацькі традиції, а також про вшанування пам'яті героїв національно-визвольних змагань, мужності та героїзму сучасних захисників суверенітету і територіальної цілісності України – воїнів АТО.
І, під кінець заходу, бібліотекар запросила всіх познайомитися з виставкою літератури «Спасибі вам, захисники»,  де представлені матеріали, які відтворюють сторінки героїчної історії українського народу, розкривають образи видатних діячів минулого.  Минула козацька слава перегукується з сучасністю. Тому до уваги користувачів представлена також література про мужність, неймовірний героїзм і людяність українських військових , бійців добровільних батальйонів. Вони разом з усією країною крокують дорогою змін, захищають незалежність та державну цілісність України.
Тож, вітаємо усіх з наступаючим потрійним святом і бажаємо мати завжди все, що перелічено у відомому козацькому прислів'ї - "А що козакові треба: степу, хліба й неба!"

суббота, 6 октября 2018 г.

Гордість і душа держави, її надія і оберіг – це захисники України



До Дня українського козацтва та Дня захисника України, що відзначаються в Україні 14 жовтня,  для тих, хто захоплюється історією своєї держави, для постійних відвідувачів та гостей Завидокудашевської сільської бібліотеки оформлена виставка-подяка «Спасибі вам, захисники».


           

Виставка присвячена найбільш яскравим постатям Війська Запорізького, їх державній діяльності, а також література, присвячена захисникам Вітчизни і розповідає про героїчне минуле та сучасне українського війська.

четверг, 4 октября 2018 г.

Перше Всеукраїнське дослідження неформальної освіти !

                   
                   "Тенденції розвитку неформальної освіти в Україні"

    Міжнародний центр неформальної освіти за підтримки Німецького представництва DVV International та Української асоціації освіти дорослих продовжує досліджувати стан розвитку неформальної освіти в Україні. 

Метою дослідження є аналізосновних тенденцій щодо залученості українців до неформальної освіти та створення сприятливих умов для ефективного розвитку даної сфери.
    Сьогодні це стосується кожного з нас, а ми також залучені до цього процесу професійно. Тому просимо підтримати дослідження, взяти участь в опитуванні та поширити анкету серед вашої цільової аудиторії, а також всіх небайдужих до змін!
    Анкета за посиланням:
 https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdgp4YiyxEfDEJSVP-ud3-  
yXsHKW1C6HXNCMO9S1x5H3PVONQ/viewform
    Більше інформації:
 https://learnlifelong.net/news/551/pershe-vseukrainske-doslidzhennya-   
 neformalnoi-osviti
         Опитування триває до 10 жовтня 2018 р.
   Результати дослідження будуть представлені 1 листопада 2018 року у м.Києві під час круглого столу