четверг, 28 июля 2016 г.

Святині мого народу




  В історії кожного народу є доленосні моменти, які визначають його сутність і майбутнє на цілі століття. Для України таким моментом, її історичною долею став 988 рік – рік Хрещення. Із хрещенням у водах Дніпра під київськими кручами для нашого народу розпочалася нова історія: початок духовного і культурного просвітлення, вищої, духовної єдності – єдності національної. День хрещення Київської Русі-України, який відзначається щорічно 28 липня, у день пам`яті святого рівноапостольного князя Володимира – хрестителя Київської Русі, одного із засновників і покровителів нашої державності, установлений Указом Президента України від 25.07.2008.
   Християнство мало всебічний вплив на культурне життя наших предків: на освіту й літературу, на живопис і архітектуру, на державні закони й політику тощо. Християнство визначило основу середньовічної культури нашої країни і тим поєднало слов'янський культурний світ і Київську Русь з культурними колами християнських народів Сходу і Заходу. Культура, що прийшла на Русь після прийняття християнства з Візантії, продовжувала далі розвиватися на ґрунті власної творчості. Це сприяло історичному самовизначенню Київської Русі та знаходженню нею свого місця у світовому історичному процесі.
   На честь вшанування пам'яті князя Київського Володимира Великого  у бібліотеці оформлено календарну викладку і проведено інформаційну годину «Святині мого народу».





  Це – свято всіх українських громадян, до якої б конфесії вони не належали, адже у всіх нас одні моральні і духовні цінності. Це свято єдності, згоди, толерантності і терпимості. Тож поважаймо думки один одного, прислухаймося один до одного, будьмо єдиними! Прагнімо до взаєморозуміння, тримаймося разом, щоб зберегти і примножити духовне надбання нашої країни.

вторник, 26 июля 2016 г.

Англійська долає кордони

                    

                       2016 рік - Рік англійської мови в Україні.
   Володіння англійською мовою є однім із пріоритетів національної політики України. Указ Президента України «Про оголошення 2016 року Роком англійської мови в Україні» - це потужний стимул для вивчення англійської мови як мови міжнародного спілкування.
 Завдання Року – зробити вивчення англійської мови популярним. Мета заходів – підвищити попит на вивчення англійської мови, доступ до глобальних знань, інформації, загальноєвропейських цінностей.
  Вивчення англійської мови – процес складний, але багатогранний і цікавий. Але варто замислитись, що саме англійська мова є неповторним засобом спілкування між людьми різних національностей. Оволодіння іноземною, а саме англійською мовою є потребою часу. Під час вивчення англійської мови ми знайомимось з традиціями і звичаями інших народів та переконуємось у неповторності власної української культури.
  У рамках року англійської мови, у Завидокудашевській бібліотеці проведені заходи, спрямовані на популяризацію вивчення англійської мови громадянами. Оформлено постійно діючу тематичну виставку «Англійська-мова міжнародного спілкування».  На виставці представлена навчальна та довідкова література з фондів бібліотеки. Для широкого кола відвідувачів бібліотеки проходять інформаційні огляди у виставки «Світові шедеври англомовної літератури». З дітьми підліткового віку відбулась онлайн-подорож «Англійська долає кордони», на якій  діти могли познайомитися із Обєднаним Королівством Великої Британії та Північної Ірландії, побачити визначні місця країни, видатних письменників та поетів.   

  Тож ми сподіваємось на те, що Рік англійської мови спонукатиме не тільки дітей, але й дорослих до вивчення, засвоєння, удосконалення  знань з англійської мови.




пятница, 22 июля 2016 г.

В країні Windows






    Для відвідувачів Інтернет – куточка Завидокудашевської бібліотеки  відбулася віртуальна подорож для підлітків «В країні Windows», де дізнавались про методи пошуку інформації в мережі Iнтернет, як користуватися Cкайп - зв'язком, або просто спілкуватися з друзями.
    В бібліотеці існує ще зона з вільним доступом до Інтернету через Wi-Fi зв'язок, яка надає можливість користувачам бібліотеки працювати не лише за бібліотечним комп’ютером, а й на власних носіях інформації (планшетах, смартфонах тощо). 

   На сьогоднішній день всі бажаючі мають змогу відвідати ряд рекомендаційних сайтів, користуватися пошуковими системами Інтернету, копіювати та зберігати документи, ознайомитися з можливостями комп’ютерних програм, спілкування в соціальних мережах та за допомогою Skype, здійснювати мандрівки цікавими сайтами з переглядом цікавих відео та аудіо матеріалів.
   А ще, для послуг наших читачів, представлена тека «Мой компьютер без секретов», в якій у простій, доступній і зрозумілій формі викладений курс навчання.



среда, 20 июля 2016 г.

Поетеса вогненних меж




 Олена Теліга ввійшла в історію нашого народу як поетеса, публіцистка, представник ОУН, мужній борець за незалежну Україну.
  В її віршах вимальовується яскравий образ вольової людини, відданої ідеям національного відродження України, життєлюба, морального максималіста. Героїзм як найвища чеснота, як взірець людської гідності, — то визначальний орієнтир її життя і творчості, тісно пов’язаних із боротьбою за національне визволення рідного народу. 
  Олену Телігу разом з чоловіком та іншими українськими націоналістами було розстріляно 22 лютого 1942 року в Бабиному Яру. Існує чутка, що один з катів згодом зізнавався, що досі не бачив мужчини, який би вмирав так героїчно, як ця вродлива жінка. Цій чутці цілком можна повірити, якщо взяти до уваги життєве кредо поетеси: «Життя – це боротьба, а боротьба – це справжнє життя».

  До 110-ї річниці від дня народження Олени Теліги, у сільській бібліотеці проведено біографічний огляд"Нетреба слів, хай буде тільки діло". Присутні мали змогу ознайомитись з біографією поетеси-борця, прослухати її поезії, подивитись презентацію «Олена Теліга:повернення із забуття». 

пятница, 15 июля 2016 г.

У серці моєму Добропільщина рідна

    

 У сучасному суспільстві знання історії й культури рідного краю, підтримка й вшанування його звичаїв і традицій мають велике значення та актуальність. Любов та пошана до рідної землі, свого краю, малої Батьківщини передаються з покоління в покоління.


     Завидокудашевська сільська бібліотека  провела бібліотечно-краєзнавчі читання під назвою «У серці моєму Добропільщина рідна». Під час проведення заходу присутні дізнались багато цікавих фактів з історичного минулого і сьогодення Добропільського району,його видатних мешканців,а також загальні відомості про населений пункт Завидо-Кудашеве, історію його виникнення, походження назви,його традиційні ремесла та звичаї. Була організована книжкова виставка «Шляхами рідного краю». На заході звучали вірші поетів Добропільщини:В.Руденко, А.Копцова, І.Калініной, П.Баранець, Р.Карманець та інших.


четверг, 7 июля 2016 г.

Ніч Купальська, вічна чарівнице!...

    




Жодному з язичницьких свят не випала така пильна увага і довге життя, як святові Купала. День Купала, який припадає на 7 липня, збігається з літнім сонцеворотом. У давніх слов'ян Дажбог — бог Сонця — був найшанованішим серед інших міфологічних божеств. Це і зрозуміло, бо від сонця залежав урожай, а отже, і життя землеробів, якими споконвіку були українці. Наші пращури вважали, що саме сонце подарувало життя усьому на землі. Тому річний цикл сонця співпадав з найважливішими ритуальними дійствами. Одним з них було Купало, котре символізувало літній сонцеворот, тобто найвищий культ сонця. 



   Християни не змогли заборонити це свято, тому поєднали його з Різдвом Святого пророка Предтечі й Хрестителя Господнього Івана. Ось так з'явилося християнізоване свято з подвійною назвою — Івана Купала. 

   Як кожне народне свято, день Івана Купала відбувається з багатьма своєрідними обрядами і піснями. За повір'ям, у цю ніч дівчата плели вінки і пускали їх на воду, аби знати, звідки чекати коханого. Ще одною забавою для молоді були і лишаються стрибки через багаття. Вважається, хто найвище стрибне, той буде надзвичайно щасливим.
Однак кульмінацією свята завжди був пошук папороті. За народним повір'ям цвіт папороті можна побачити лише раз на рік в ніч на Івана Купала. Вважалося, що квітуча папороть не тільки виконує найпотаємніші бажання, але і допомагає відшукувати скарби.
   До свята, у бібліотеці оформлено календарну виставку «На Купала нічка мала».  Для мешканців та гостей села проведено народознавчу годину «Нічь Купальська, вічна чарівнице!...».  Захід супроводжувався красивими обрядами: пускання вінків, потоплення Марени, паління Купала... Під час дійства всі присутні водили веселі хороводи, стрибали через  купальське вогнище. На святі панувала казкова атмосфера з мавками та циганами.
   Ведучі  провели для присутніх цікаві пізнавальні,  конкурсно – ігрові та розважальні заходи. Задоволеними залишилися не тільки діти, а й дорослі, які веселилися разом з ними.
   Святковий захід пройшов у позитивній та загадковій атмосфері стародавнього купальського свята.



суббота, 2 июля 2016 г.

АТО: без перемоги не повернемось

  




    Віддаючи належне шануванню патріотизму і мужності українського народу, які  стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і національних інтересів Української Держави, в сільській бібліотеці для підлітків проведено інформаційний огляд постійно діючої виставки «АТО: без перемоги не повернемось».